Kompaktör

 

Kompaktörler

Özellikler
Darbe Gücü : 1,800 - 3,000 kg
Motor Gücü (Benzinli - Dizel) : 6,5 - 12 HP
Yürüme Hızı :20 mt/dk.
Tabla Ebadı :40*65 cm ( isteğe bağlı )
Tırmanma Kapasitesi :%20
Ağırlığı Motorsuz :80 - 130 Kg.
Motor Gücü (Elk. ):4 - 7,5 HP

 

Kompaktör, genellikle toprak sıkıştırma işlerinde kullanılan otomatik toprak sıkıştırıcı makine demektir.

Kompaktör, asfalt yama işlerinde de büyük kolaylık sağlamaktadır. Kompaktör sayesinde asfalt yamaları da güzelce yapılır ve sıkıştırılır.

Kompaktör yardımıyla kilitli parke taşı döşeme işlemi de gerçekleştirilir. Bunun yapılmasını sağlayan kompaktör ise tek yönlü kompaktör türüdür.

Tek yönlü kompaktör sayesinde kaldırım, yaya yolu ve killi zeminlerin sıkıştırılması işlemi de gerçekleşmektedir. Kompaktörler birçok işin kolayca yapılmasını sağlayan makinelerdir.

Kompaktör iş makinesi, doğalgaz ve kanalizasyon kanalları, köprü ve bina yapım işlerinde kullanılan seri ve yüksek performanslı sıkıştırma işlemini sağlayan makinedir.

Kompaktörler iki çeşit olarak imal edilmiştir.  Kompaktörler benzinli ve ya dizel modeller ile olarak piyasaya sunulmuştur. Ürünün iki çeşidi de oldukça iyi iş makineleridir.

İleri geri hareketli kompaktörler dar alanlarda granül, karışık ve killi zeminleri sıkıştırmada, doğalgaz kanallarında üstün performans sağlayan kompaktör makineleridir.

Kompaktörler kolay kullanım için tasarlanmış bir sıkıştırma makinesidir. Bu makine sayesinde birçok iş kolay ve pratik yöntemlerle çözülmekte ve iş gücü azalmaktadır.


Etiketler : kompaktör , kompaktörler , kompaktör üretimi , kompaktör satışı , kompaktör kilit parke taşı , çim taşı , toprak , beton , sıkıştırmalara yarar