Calaskal

 

Calaskal

Özellikler
Motor Gücü :1 HP
Max. Kapasite :75-400 Kg.
Kaldırma Hızı : 20 mt/dk.
Halat Donanımı :Tek ve Çift
Kaldırma Yüksekliği:25 m
Boyutları :690*220*300

 

 

İnsan gücüyle yapılamayacak işler teknolojinin ürünü olan makineler kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede pek çok iş rahatlıkla yapılabilmektedir. Özellikle inşaat sektöründe makineye olan ihtiyaç çok fazladır.

Calaskal, taşınabilir ayaklar üzerinde, istenilen yere kurularak makaralar düzeneği sayesinde ağır cisimlerin yer değiştirmelerinde ve taşınma işlerinde kullanılan kaldıraç demektir.

 Calaskal, ağırlık kaldırmayı kolaylaştıran basit makinelerdir. Bir nevi makara düzeneğidir ve bu düzeneği sayesinde birçok işte büyük kolaylık sağlayabilmektedir.

Calaskal fabrika ve atölyelerde kullanılmakta olan bir çeşit vinç çeşididir. Bu alet tavanda konumlandırılmış şekle getirilir ve fabrikanın içinde taşıma ve yer değiştirme işlemlerini kolaylaştırır.

Calaskal, üç direği birer uçlarından bir noktada bağlayıp, diğer uçlarını üçgen şeklinde yere açarak yapılandırılan çok kullanışlı ve dayanıklı bir çeşidi olarak bilinmektedir.

Gelişen inşaat sektöründe en çok ihtiyaç bulunan vinç çeşidi olan calaskal oldukça önemli bir üründür. Yapılan işte insan gücünün zorlanmasına engel olur ve kolaylık sağlar.

Calaskal, elektrikli olarak kullanılmaktadır. Bu sayede insan gücünün kaldırılamayacağı kadar ağır cisimler kolayca yer değiştirir ve işleri kolaylaştırmış olur.


Etiketler : Calaskal