Borusan Makina ve Borusan Güç Sistemleri

İş makinaları ve güç sistemlerinde önemli yapılanma: “Borusan Makina ve Güç Sistemleri”

Borusan şirketlerinden Borusan Makina ve Borusan Güç Sistemleri önemli bir değişime imza attı. Güçlerini birleştiren iki şirket “Borusan Makina ve Güç Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.” çatısı altında bir araya geldi. Birleşme 1 Aralık 2009’da tamamlandı.

2 Aralık 2009, İstanbul- 1997’den bu yana farklı tüzel kişilikler olarak faaliyet gösteren Borusan Makina ve Borusan Güç Sistemleri güçlerini birleştirdi. İki şirket 1 Aralık 2009 tarihinden itibaren “Borusan Makina ve Güç Sistemleri” çatısı altında bir araya geldi.

Şirketler sektörel bilgi ve deneyimlerini birleştirerek, değişen pazar koşullarında faaliyetlerini daha etkin bir şekilde sürdürmeyi hedefliyor. Birleşme ile, grup sinerjisinden daha fazla yararlanarak müşterilerin ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamak ve entegre çözümler sunmak mümkün olacak. İki şirket ticari faaliyetlerini kendi logoları ve kimlikleriyle sürdürecekler, ancak bunu daha güçlü ve etkin bir yapı içinde yapma olanağına kavuşacaklar.

Her iki şirketin yürürlükte olan her türlü hak ve yükümlülükleri, birleşme ve unvan değişikliği sonrasında da Borusan Makina ve Güç Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına geçerli olacak. ...


Etiketler : Borusan Makina ve Borusan Güç Sistemleri